تبلیغات
بوچوک! - نگاهی به نامزدهای احتمالی اسکار

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 آبان 1389

جهت خواندن به (ادامه مطلب) مراجعه کنید…آیا اسکار یک بار دیگر به دنی بویل می‌رسد؟

“دنی بویل”، “دیوید فینچر” و “کریستوفر نولان” از جمله کارگردانانی هستند که به عنوان نامزدهای احتمالی دریافت اسکار سال قلمداد شده‌اند.
نتایج جشنواره های سینمایی چون ونیز، تلورید و تورنتوی ٢٠١٠ به ما نشان می‌دهد که فصل جوایز سینمایی رسما آغاز شده است. به این معنی که فهرست برندگان احتمالی جوایز اسکار را می شود تا اندازه زیادی از هم اکنون پیش بینی کرد.
درجوایز اسکار ٢٠١١ نیز چون امسال‌، تعداد ١٠ فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم سال اسکار خواهند بود. یکی از سایت‌های مستقل سینمایی هالیوود به نام «ایندی وایر» تازه‌ترین پیش‌بینی‌های دست‌اندرکاران سینمایی را در رابطه با نامزدها و برنده‌های احتمالی جوایز اسکار منتشر کرده است. در زیر مروری داشته‌ایم بر این فهرست.
بهترین کارگردان
دررده بندی بهترین فیلم سال فیلمهای «١٢٧ ساعت» داستان یک کوهنورد که در مخمصه‌ای هولناک گیر می‌افتد، «اکتساب/ آغاز» یک فیلم علمی-تخیلی با شرکت لئوناردو دی کاپریو، «بچه‌ها حالشان خوب است» درباره دو زن و فرزندان آنها، «نطق پادشاه» درباره مشکل لکنت زبان پادشاه انگلستان در دوران جنگ جهانی دوم، «شبکه اجتماعی» ماجرای پیدایش شبکه اجتماعی فیس‌بوک، «داستان اسباب بازی ٣» و «استخوان زمستانی» به عنوان نامزدهای احتمالی جایزه بهترین فیلم سال ٢٠١٠ شناخته شده اند.
تعداد چهار فیلم دیگر و از جمله «قوی سیاه» که فیلم ترسناکی درباره یک بالرین در نیویورک است به عنوان فیلمهایی که ممکن است جایگزین یکی از ١٠ فیلم انتخابی بالا باشند  معرفی شده اند.
بهترین بازیگر مرد
در رده‌بندی بهترین بازیگر مرد سال ٢٠١٠ ، «خاویر باردم» بازیگر برنده جایزه اسکار برای ایفای نقش اول فیلم رمانتیک و عاشقانه «زیبا»، «رابرت دوال» بازیگر قدیمی برای فیلم «پست شدن» درباره مردی که در جریان خاکسپاری خود شرکت می‌کند، «جسی آیزنبرگ» برای بازی در نقش اول فیلم «شبکه اجتماعی» درباره پیدایش فیس بوک، «کالین فرث» بازیگر بریتانیایی برای بازی درنقش پادشاه انگلستان در فیلم «نطق پادشاه» و «جیمز فرانکو» بازیگر جوان هالیوود برای فیلم «١٢٧ ساعت» قرار دارند. دراین رده‌بندی از چند نفر دیگر نیز به عنوان  نامزدهای احتمالی نام برده شده و از جمله «جف بریجز» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال گذشته که امسال برای بازی در فیلم «نخاله واقعی» در این رده بندی قرار گرفته است، «لئوناردو دی کاپریو» برای بازی در فیلم «اکتساب» و «رایان گاسلینگ» برای بازی در فیلم «والنتاین آبی».
بهترین بازیگر زن
در رده بندی نامزدهای احتمالی  جایزه بهترین بازیگر زن سال اینگونه پیش‌بینی شده است. «آنت بنینگ» برای بازی در فیلم «بچه ها حالشان خوب است»، «نیکول کیدمن» بازیگر استرالیائی تبار برای بازی در فیلم «لانه خرگوش»، «دایان لین» برای بازی در فیلم «مسابقات اسب‌دوانی» درباره یک اسب برنده مسابقات اسبدوانی، «جنیفر لورنس» برای بازی در فیلم «استخوان زمستانی» و «لسلی منویل» برای بازی در فیلم «یک سال دیگر».
طبق همین پیش‌بینی‌ها چند بازیگر زن دیگر نیز امکان نامزدی در این رده بندی را دارند از جمله «جولین مور» برای بازی در فیلم «بچه ها حالشان خوب است» و «میشل ویلیامز» برای بازی در فیلم «والنتاین آبی».
بهترین‌های کارگردانی
کارگردانانی که پیش‌بینی می‌شود به نامزدی دریافت جایزه اسکار برسند عبارتند از «دنی بویل» کارگردان برنده جایزه اسکار برای فیلم «میلیونر زاغه‌نشین» برای ساختن فیلم متفاوت «١٢٧ ساعت» درباره کوهنوردی که در غاری عمیق و ناشناخته در میان کوه‌های یخ گرفتار می‌شود. «لیزا چولودنکو» برای فیلم «بچه ها حالشان خوب است»، دیوید فینچر، کارگردانی که چند فیلم موفق موزیکال تاکنون ساخته است برای فیلم «شبکه اجتماعی»، «تام هوپر» کارگردان بریتانیایی برای فیلم «نطق پادشاه» و کریستوفر نولان برای فیلم «اکتساب» با شرکت «لئوناردو دی کاپریو». دونامزد احتمالی دیگر در این رده بندی به پیش‌بینی سایت اینترنتی ایندی وایر عبارتند از «جوئل کوئن» برای کارگردانی فیلم «نخاله واقعی» با شرکت «جف بریجز» و «مارک بومانک» برای کارگردانی فیلم «هرگز نگذار بروم» با شرکت «کِرا نایتلی» و «میشل ویلیامز» و همچنین «پیتر ویر» کارگردان استرالیایی تبار برای فیلم «راه سیاه».
بهترین بازیگر مرد مکمل
برخی از نامهای شناخته شده که در پیش‌بینی رده‌بندی بهترین بازیگران نقش دوم مرد جوایز اسکار آمده‌اند عبارتند از «مارک رافالو» برای بازی در فیلم «بچه ها همه حالشان خوب است» و «جفری راش» بازیگر استرالیائی تبار برنده اسکار برای ایفای نقش مربی که به تصحیح لکنت زبان پادشاه انگلستان در فیلم «نطق پادشاه» می‌پردازد.
بهترین بازیگران زن مکمل
در میان نامهای آشنای دیگری که پیش‌بینی می‌شود در رده‌بندی بهترین بازیگر نقش دوم زن جوایز اسکار ٢٠١١ قرار بگیرند باید از «میراندا ریچاردسون» بازیگر بریتانیایی فیلم «ساخت داگنهام» نام برد و «جکی ویور» برای فیلم «سرزمین وحوش»، همچنین «دایان ویست» برای فیلم «لانه خرگوش». یکی دیگر از نامزدهای احتمالی این رده‌بندی طبق پیش‌بینی سایت سینمایی «ایندی وایر» عبارت است از «هلنا بونهام کارتر» بازیگر انگلیسی برای فیلم «نطق پادشاه».
بهترین فیلمنامه
به نظر می‌رسد فیلمنامه‌های فیلمهای «بچه‌ها همه حالشان خوب است» به قلم «لیزا چولوندنکو»، «نطق پادشاه» نوشته «دیوید سیدلر» و «اکتساب» نوشته «کریس نولان» در رده‌بندی بهترین فیلمنامه‌های سال ٢٠١٠ قرار دارند.
بهترین انیمیشن
در بخش فیلمهای انیمیشن دست‌اندرکاران «ایندی وایر» پیش‌بینی می‌کنند که دو فیلم «داستان اسباب بازی ٣» و «شرک برای همیشه» شانس بیشتری برای برنده شدن دارند. از دیگر نامزدهای احتمالی این رده‌بندی باید از انیمیشن «چگونه می‌توانید اژدهای خود را تربیت کنید» نام برد.
بهترین‌های مستند
در رده‌بندی فیلمهای مستند طبق این پیش‌بینی‌ها فیلم «در انتظار سوپرمن» درباره اشکالات سیستم آموزشی ایالات متحده آمریکا و «داستان تیلمان» ماجرای سرباز آمریکایی که در افغانستان کشته شده در صفوف اول نامزدهای احتمالی قرار گرفته‌اند.
بهترین فیلم غیرانگلیسی
در بخش فیلمهای خارجی، فیلم «زیبا» محصول مکزیک با شرکت «خاویر باردم»، «سیرکوس کلمبوس» از محصولات کشور بوسنی و هرزگوین، «زندگی برتر از هر چیز» از آفریقای جنوبی، «خارج از قانون» از الجزیزه و «پیپلی لایو» از هند به پیش بینی ایندی وایر به نامزدی جوایز اسکار خواهند رسید.
برچسب ها: احتمالی، اسکار، به، بهترین انیمیشن، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مرد مکمل، بهترین بازیگران زن مکمل، بهترین فیلم غیرانگلیسی، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردان، بهترین‌های مستند، بهترین‌های کارگردانی، نامزدهای، نگاهی، نگاهی به نامزدهای احتمالی اسکار،
ارسال توسط دی وی دی فروش
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin