تبلیغات
بوچوک! - نخستین کتاب ۳بعدی جهان!!

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 آبان 1389
جهت خواندن به (ادامه مطلب) مراجعه کنید..


کشور فنلاند نخستین کتاب داستان کودک سه بعدی جهان را منتشر کرد تا تجربه ای جدید از خواندن به کودکان هدیه کند.
به گزارش مهر به نقل از سایت کتابک، این کتاب سه بعدی، در نخستین نگاه مانند همه کتاب های دیگر است ولی راز تفاوت آن در مربع‌های کوچک سیاه رنگی است که به جای تصویرهای کتاب قرار گرفته است. هنگامی که یک دوربین اینترنتی یا وب کم در برابر یکی از این مربع‌ها قرار بگیرد، تصویرهای آن صفحه به شکل سه بعدی بر روی صفحه رایانه دیده می‌شود.

ابتکار استفاده از این فن‌آوری جدید در کتاب‌های کودکان از سوی مرکز پژوهش‌های فن آوری فنلاند است. این مرکز سال‌ها درباره فن آوری Augmented Reality پژوهش کرده است. به گفته یکی از پژوهشگران این مرکز، فن آوری Augmented Reality، افزودن واقعیت مجازی به یک فیلم ویدیویی از دنیای واقعی است.

به نظر می رسد این فن‌آوری که اکنون دوره‌های نخستین پیدایش و تکامل خود را سپری می کند، در آینده به مقدار زیاد در دستگاه‌های تلفن همراه و بازی‌های رایانه ای و ویدیویی و هم چنین در رسانه‌های چاپی مانند روزنامه‌ها استفاده شود.

به باور پژوهشگران و ناشران فنلاندی، استفاده از فن‌آوری جدید تصویرهای سه بعدی در کتاب کودک، نشر سنتی کتاب‌های کودکان را به خطر نمی‌اندازد. آنها می گویند تنها چیزی که می‌خواهند این است که هیجان بیشتری برای بچه‌ها به ارمغان آورند.

برچسب ها: اخبار آی تی، اخبار و دانستنی های آی تی، جهان، داستان، دنیای سه بعدی، سه بعدی، علم و فناوری، علمی و دانستی، فناوری اطلاعات، منتشر شد، نخستین، نخستین کتاب داستان، نخستین کتاب داستان سه بعدی، نخستین کتاب داستان سه بعدی جهان، کتاب، کتاب داستان، کتاب داستان 3d، کتاب داستان سه بعدی،
ارسال توسط دی وی دی فروش
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin